Barbora Hudáková
test

Narodila jsem se v Uherském Hradišti. Po absolvování oboru malba na Střední uměleckoprůmyslové škole vedla moje cesta do Olomouce.

Během studia výtvarného oboru na pedagogické fakultě jsem si v prošla všemožnými výtvarnými disciplínami jako malba, kresba, keramika, sochařství, grafický design, fotografie, šperk, textilní tvorba, tradiční grafické techniky, teorie dějin umění…

Jsem ráda, že jsem si v různé míře prošla více výtvarnými obory. Je to myslím nepostradatelný základ jak pro pedagogickou, tak pro samotnou tvůrčí práci.

V rámci studia jsem se na jeden semestr podívala do slovinského Mariboru na místní univerzitu. Současně jsem také (jen jako návštěvník) jezdila do rakouského Linze, který mě kulturně naprosto nadchl.

Po úspěšném absolvování magisterského oboru jsem učila na několika školách. Na střední škole předmět písmo a kresbu, na základní škole výtvarnou výchovu (a postupně i jiné předměty).

V poslední době mám více času na vlastní tvorbu. Věnuji se hlavně ilustraci. Baví mě a fascinuje od malička. Obdivuji autory jako je Petr Sís, Jiří Trnka, Jaromír Švejdík, Mary Blair, Lisa Congdon, Lisa Perrin…

Protože jsem vždy tíhla k ornamentům, vzorům, tradičnímu řemeslu, vyjadřování se pomocí textilu či šperku, byla pro mě důležitá návštěva modrotiskové dílny. Od okamžiku, kdy jsem si sama vyzkoušela tuto techniku, hledám další možnosti tisku na textil. Především díky šablonovému sítotisku můžu své ilustrace přenášet i na látky a oblečení.